Telefonsuz ADSL gercek oluyor!

Sonunda beklenen haber Turk Telekom CEO’su Paul DOANY tarafindan aciklandi. Ancak kesin bir tarih verilemememesi bu isin sadece duyuru ile kalacagini ve uzun sure uygulamaya gecilemeyecegi anlamina geliyor. Turk Telekom firmasinin haksiz olarak ADSL Internet hatti almak isteyenlere Telefon abonesi olmayi sart kosmasini buradaki konumuzda elestirmis, konunun teknik detaylarini buradaki mesajimzda paylasmis ve sizlerden gelen yorumlarla bir kitlesel hareket olusturmaya dogru yol almistik.

Ankara’da Bilisim Muhabirleri ile bir araya gelen Paul DOANY ADSL kullanabilmek icin telefon zorunluluğunun ortadan kalkabileceği bir modeli gündeme getirdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) fiyat üzerinde çalıştığını kaydeden Paul Doany, “Önümüzdeki yıl çıplak ADSL modeli üzerinde konuşmaya başlayacağız. Ama fiziksel hat maliyetinin çıkarılması lazım. Bununla ilgili rakam veremiyorum. Ama belli olduktan sonra bu model gündeme gelecektir” dedi.

Bunun nedeni bu ay yapilan protestolarmidir yoksa yakin gelecekte kullanima baslanacak olan uydu ile internet hizmetimidir bilinmez. Ancak sunu soyleyebilirimki guzel yurdumda isler genelde bu sekilde yurur. Olan hep son kullaniciya nufusun %95’ni olusturan halka yani bizlere olur. Bir firsatini bulan haksiz olarak diledigi gibi insanlari somurur ve bu sistem artik somurulen kesim patlama noktasina gelinceye kadar devam eder.

Hakkimizda hayirlisi olsun biraz daha sabredip bekleyelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir