Sabit ucret soygununa buyuk darbe – Telekom sabit ucrete son

ilerleyen gunlerde daha net bir sekilde aciklanacak olan bu karara gore artik Turk telekom tarafindan tahsil edilen sabit ucret karmasasina bir nokta koyuldu.
İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi, Türk Telekom’un ”sabit ücret” uygulamasının haksız olduğuna hükmetti. Karar, Türk Telekom’a tüketici darbesi olarak yorumlandı.

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Ali Çetin yaptığı yazılı açıklamada, TÜKODER Beykoz Şube Başkanı Aysel Can Ekşi’nin Türk Telekom’un sabit telefonlardan ”bir iş ve hizmet karşılığı” olmadan her ay aldığı ”sabit ücret” kararına, Beykoz Tüketici Sorunları Hakem heyeti nezdinde itiraz ettiğini, hakem heyetinin de sabit ücretlerin tüketiciye iadesine hükmettiğini hatırlattı.

Bunun üzerine Türk Telekom’un avukatları tarafından İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi’ne Beykoz Tüketici Sorunları Hakem heyetinin tüketici lehine olan kararına karşı dava açılarak itiraz edildiğini ifade eden Çetin, mahkemede bugün görülen davanın tüketici lehine sonuçlandığını bildirdi.

Çetin, Türk Telekom’un bu kararla tüketiciden çok önemli bir darbe yediğini belirterek, Türk Telekom’un sahibi Oger Telekom ve onun yüzde 30 ortağı Saudi Telekom’un şimdi yılda yaklaşık 2 milyar 500 milyon dolar civarındaki haksız kazançlarından, yani sabit soygundan vazgeçmek zorunda kalacağını bildirdi

Çetin, ”Türk Telekom toplam 5,5 milyar dolara ”Türk” unvanı ile birlikte satanlara ve satın alan Lübnan-Suudi ortaklığına karşı bu bir zaferdir. Dün demiştik (Bu iş burada bitmedi) diye. Bu mücadele tüm sabit soygunlara karşı devam edecektir. Bu süreçte mücadeleyi elden bırakmayan tüm tüketicilerimizi gönülden kutluyoruz. Mücadeleye devam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir