Kalkan Tatili

Kalkan, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı şirin bir beldedir. 2007 yılında İndependent gazetesi tarafından  Avrupa’nın en romantik tatil yeri seçilmesi ne kadar güzel olduğunu tescillemektedir.  Küçük ama bir o kadar da canlı bir yaşamın olduğu Kalkan beldesi doğa harikası bir yerleşkedir. Bu nedenle pek çok yerli ve yabancı turist yaz tatilini geçirmek için Kalkan’ın tercih etmektedir. Kiralık yazlık villa en populer tatil seçenekleri arasında yer alır.

Kalkan’a turistleri çeken en büyük etkenlerden biri Kaputaş Plajı’dır. Çakıl taşları ile ün salmış olan bu plajın ünü Türkiye sınırlarını aşarak Dünya’ya yayılmıştır. Denizin maviliği, etrafındaki kayalıkları, çakıl taşları ile çok küçük bir plaj olmasına rağmen her göreni hayran bırakmaktadır. Kalkan yat limanı da Kalkan’ın en güzel yapıtları arasında yer almaktadır. Bu limanda suyun temizliğine ve balıkların yüzeye yakın ahenkli dansına tanıklık etmeniz içinizi huzurla dolduracaktır. Kalkan tatilciler için pek çok aktiviteyi bünyesinde barındırmaktadır. Eşsiz manzarası ile Kalkan’da gün batımını izlemek ayrı bir zevklidir. Çok da kalabalık olmayan Kalkan’da gece hayatının hızlı olduğu yerlerde , sakin mahalleler de yer almaktadır. Eski binalarla süslü sokaklarında gezmek bile sizlere dertlerinizi unutturacaktır. Balıkçı kasabası olması nedeni ile Kalkan’a gelip de balık keyfi yapmadan olmaz. Kente geldiğinizde balık ziyafeti yapacağınız ilk işlerden olmalıdır. Doğa harikası olan Mavi Mağarası ise değişik renklerdeki ışıklandırması ile akşam gezildiğinde sizlere kendini hayran bıraktıracaktır. Antalya ile Fethiye arasında bulunan bu güzel tatil yeri tüm bu olumlu yönlerinin yanı sıra uygun fiyatlara tatil imkanı sunması ile de yaz tatilleri için tercih edilecek yerlerin başında gelmektedir.

Kalkan’ın içerisinde bir çok otel , pansiyon , kiralık yazlık ve kiralık villalar bulunmaktadır. Kalkan kalabalıktan uzak , sakin bir tatil geçirmek isteyenler için çok ideal bir yerdir. Kalkan Kiralık Villa websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

TatilVillam.com bir Baransel Grup istirakidir.

“Kalkan Tatili” üzerine bir yorum

  1. Kalkanda konaklamak için çok seçenek arasında butik Hoteller, pansiyonlar, kiralık yazlıklar, apartlar, gulet tekneler mevcuttur. Antalya Kalkanda sorunsuz, romantik yada ideal aile tatili icin Sadetatil e başvurabilrisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir