Bilginc I.T. Akademi'de Java egitim firsati

Java’yı yaratıcısından öğrenin

Java’nın yaratıcısı Sun Microsystems’in sponsorluğunda Java sertifikasyon eğitim programımız en avantajlı fiyatla 15 Mart 2008 tarihinde Bilginç IT Academy’de başlıyor.

Eğitim ücreti 8.000 YTL + KDV yerine 3.450 YTL + KDV’dir.
Eğitim süresi 132 saattir.

Java Nedir ?
Java, Sun Microsystems tarafından geliştirilmiş açık kaynak kodlu, nesne yönelimli ve platformlardan bağımsız bir programlama dilidir. Java, uygulamaların, farklı işletim sistemi platformlarında sorunsuz çalıştırılmasını sağlıyor. Güvenilir, esnek ve ölçeklenebilir bir yapıya sahip olan Java, özellikle kurumsal alanda yaygın olarak kullanılıyor.
Günümüzde farklı sektörlerden birçok şirket, kurumsal düzeydeki uygulamalarında Java’yı tercih ediyor. Java’nın sahip olduğu kullanım yaygınlığı, beraberinde bu teknoloji konusunda uzmanlaşmış bireylere olan ihtiyacı da artırıyor. Bilginç IT Academy, Sun Microsystems tarafından belirlenmiş bir müfredata sahip eğitimleri ile, sektördeki nitelikli eleman açığını kapatmayı hedefliyor.

Kurs Özeti

Başlangıç Tarihi         23/02/2008
Eğitim Bedeli                3,450   YTL

Eğitim Süresi; 3.5 ay, 132 saat olarak Cumartesi-Pazar  09:30-16:30 saatleri arasında verilmek üzere planlanmıştır.

Eğitimler Süre Baş. Trh.
Fundamentals of the Java Programming Language (SL-110-SE6) 32 19/01/2008
Java Programming Language (SL-275-SE6) 32 09/02/2008
J2SE Platform 5.0 for the Developer: Language Changes (SEM-DTJ-2762) 6 08/03/2008
Developing Applications for the Java EE Platform (FJ-310-EE5) 32 05/04/2008
Web Component Development with Servlet and JSP Technologies (SL-314-EE5) 30 03/05/2008

Bilginç IT Academy, Microsoft, Oracle, Sun ürünlerinin Türkiye’de Yetkili Eğitim Merkezi olup, eğitimler sertifikalı eğitmenler tarafından ve her katılımcıya bir tane orijinal doküman verilerek gerçekleştirilir. Kurs sonunda ise katılımcılara Sun onaylı katılım sertifikaları verilecektir.

Kurs İçeriği

Java eğitimi, katılımcılara, veritabanı entegrasyonlu, ağ destekli, grafik tabanlı ve kurumsal seviyede web uygulamaları geliştirme konusunda uzmanlık kazandırır.

Katılımcılara verilen nesne tabanlı programlamanın temelini teşkil eden sınıflar, nesneler, soyutlama, soyut sınıflar, çok biçimlilik (polimorphism), arayüzler gibi konuların gösterilmesinin ardından metin dosyalarına erişim, veritabanına erişim, grafik tabanlı programlama (AWT, Swing) gibi konularla katılımcıların Javayı yakından tanımaları ve nesne tabanlı programlayı öğrenmeleri hedeflenir.

Eğitimin ikinci bölümünde katılımcıların enterprise düzeyde Java uygulamarı geliştirmek için kullanılan J2EE (Java 2 Enterprise Edition) teknolojisi ve J2EE teknolojisinin EJB, Messaging, Web Services, Persistence, JSP, Servlet gibi bileşenleri hakkında bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir.

Eğitimin son bölümünde katılımcılara J2EE platformunda web programlamaya  ve çok katmanlı programlamaya yönelik MVC gibi yaklaşımların ardından Java teknolojileri olan JSP, Servletler ve Struts frameworkünün gösterilmesi ile katılımcıların web teknolojileri üzerinde bilgi sahibi olmaları hedeflenir.
Bu eğitimi alan katılımcılar java programlama dili ile grafik tabanlı uygulamalar geliştirebilecekleri gibi enterprise seviyede web uygulamaları geliştirebilirler.

Kazandırdıkları?

Bu eğitimi alan katılımcılar java programlama dili ile veritabanı entegrasyonlu, network destekli, grafik tabanlı uygulamalar geliştirebilecekleri gibi enterprise seviyede web uygulamaları geliştirebilirler.

Konu Başlıkları

Temel Seviye

— Toplam 132 saat —

 ulasim icin

“Bilginc I.T. Akademi'de Java egitim firsati” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir